سفارش تبلیغ
صبا ویژن

فتنه گری مجدد

رئیس قوه قضاییه:
فضا برای فتنه‌گری مجدد مطلقاً باز نیست/ فتنه‌گران 88 خائن و دروغ‌پردازانی بزرگ هستند

رئیس قوه قضاییه از عزم جدی این قوه برای مقابله با فتنه‌گران خبر داد و گفت: فتنه‌گران سال 88 و تمام کسانی که خیال فتنه‌گری دوباره دارند، بدانند دستگاه قضا در مقابل‌شان خواهد ایستاد و اجازه تحرک به آنان نخواهد داد.

خبرگزاری فارس: فضا برای فتنه‌گری مجدد مطلقاً باز نیست/ فتنه‌گران 88 خائن و دروغ‌پردازانی بزرگ هستند

 به گزارش خبرگزاری فارس، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با اشاره به برخی اظهارنظرها و تحلیل‌ها در خصوص عفو اخیر برخی محکومان امنیتی فتنه 88 که در آن مبنای این عفو و آزادی «باز شدن فضای کشور در اثر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری» اعلام شده است، اینگونه تحلیل‌ها را نادرست اعلام کرد و گفت : روند عفو و آزادی محکومان از سوی قوه‌قضاییه روندی قانونی و مستمر بوده و موضوع جدیدی نیست و آزادی اخیر تعدادی از محکومان امنیتی فتنه 88 ربطی به نتیجه انتخابات ندارد.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: در طول سه سال اخیر در سه نوبت تعدادی از محکومان امنیتی مربوط به فتنه 88 مورد عفو قرار گرفته و آزاد شده‌اند و روند بررسی عفو و آزادی اخیر محکومان نیز قبل از انتخابات ریاست جمهوری انجام شده است.

آیت ا... آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه «ما نیز قبول داریم که فضای کشور عوض شده است» افزود: رأی مردم برای عوض شدن فضای عمومی کشور در نتیجه برخی بی‌تدبیری‌ها و بد‌اخلاقی‌های دولت گذشته و افراطی‌گری‌های آن دوره بود و مردم نیز برای عوض شدن آن فضا به عقلانیت و تدبیر و اعتدال رأی دادند و حماسه سیاسی آنها البته ربطی به فتنه‌گران ندارد.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: متاسفانه اخیراً در برخی گزارش‌ها و تحلیل ها آمده است که برخی مسببان فتنه 88 مدعی شده‌اند که از آزادی اخیر محکومان خوشحالند و حتی ادعا کرده‌اند که اکثر این محکومان اتهامی نداشته‌اند و قوه قضاییه اتهام‌های غلطی به آنها وارد کرده و این افراد را بی‌گناه محکوم کرده بود اما به صراحت اعلام می‌کنم که این شما مسببان فتنه 88 هستید که با رفتار خلاف قانون و مجرمانه خویش اخلال در امنیت کشور نمودید و حال به غلط قوه قضاییه را به صدور احکام نادرست متهم می‌کنید.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه مردم ایران مردمی بصیر و آگاه هستند و به خوبی فتنه‌گران را شناخته‌اند گفت: مردم بصیر ایران همواره به حرف حق توجه دارند و در این دوره نیز به شعار عقلانیت و تدبیر رأی داده‌اند و کسانی که گمان می‌کنند رأی مردم به مسببان و طرفداران فتنه 88 بوده است، در اشتباه‌ محض‌اند.

رئیس قوه قضاییه فتنه‌گران سال 88 را «خائنان به ملت ایران و‌آرمان‌های انقلاب اسلامی و دروغ‌پردازانی بزرگ» دانست که «فریب بزرگی به نام تقلب در انتخابات را مطرح کردند و به استناد این دروغ و فریب بزرگ، قصد داشتند کشور را به آشوب بکشانند و البته اکنون به این خیال واهی افتاده‌اند که عوض شدن فضای جامعه به معنی رویکرد دوباره مردم و نظام به آنان است ».

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: فتنه‌گران سال 88 کودتاگران علیه آراء ملت بودند که قصد داشتند با بلوا و آشوب آراء مردم را تصاحب کنند و در زمان خنده‌های امثال اوباما علیه ملت ایران، همراه با آنان قهقهه سر می‌دادند.

رئیس قوه قضاییه افزود: فتنه‌گران کسانی هستند که به دروغ دختری فراری را شهیدی از ناحیه نظام معرفی کردند و برای او مجلس عزا به راه انداختند و در مجلس وی شرکت هم کردند.

وی اظهار کرد: فتنه‌گران بدانند که فضا برای فتنه‌گری مجدد مطلقاً باز نیست.

رئیس قوه قضاییه همچنین به برخی تهدیدهای فتنه‌مآبانه مربوط به لزوم برنامه‌ریزی برای مجلس و حتی مجلس خبرگان رهبری آینده اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان هرگز جای فتنه‌گران نیست و افرادی که پیش از این به صراحت ولایت فقیه را زیرسوال بردند اکنون نمی‌توانند مدعی حضور در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شوند و به دروغ قسم یاد کنند که نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند و به ولایت فقیه ملتزم‌اند.

وی تصریح کرد : اینگونه حرف‌ها در واقع خیال‌هایی واهی است و شورای محترم نگهبان محکم در مقابل آنان خواهد ایستاد.

آیت الله آملی لاریجانی در ادامه سخنان خود با ابراز امیدواری نسبت به تداوم اعتدال و عقلانیت در دولت یازدهم، به سخنرانی دکتر روحانی در سازمان ملل و مذاکرات انجام شده اشاره کرد و گفت: با غمض نظر از برخی حواشی، رئیس جمهور محترم در سفر به آمریکا با رفتار و گفتار سنجیده سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان رساند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این نکته که «سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ثابت، معقول و منطقی بوده و هست» شرط هر نوع مذاکره را وجود فضایی متعادل و معقول دانست و گفت: تحت فشار قرار دادن نظام و مردم ایران مذاکره را غیر منطقی می‌سازد. البته ممکن است کشورهایی به دلیل ضعف و سستی تن به مذاکره بدهند اما تجربه بیش از سی سال ایران نشان داده که این کشور اهل سستی، ضعف و عقب‌نشینی نیست و این آمریکایی ها هستند که باید رویکرد خود را اصلاح کنند و صداقت خود را نشان دهند.

رئیس دستگاه قضا لابی صهیونیست را در چرخش جدید سخنان اخیر اوباما مبنی بر ادامه سیاست جنگ‌طلبی علیه ایران کاملاً موثر دانست و گفت: جهان منتظر شنیدن حرف‌ها و سخنان جدید و منطقی از سوی آمریکا است وگرنه زبان تهدید که همیشه بوده است و البته اگر زبان زور و تهدید و تحریم غربی‌ها علیه ایران موثر بود که آمریکایی‌ها باید تابحال به اهداف خود رسیده بودند.

وی تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه ایران را پوچ و توخالی توصیف و اظهار کرد: رژیمی که پاسخ حزب ا... لبنان را نتوانست بدهد حالا به چه خیال خامی نظام مقتدر و مردمی ایران اسلامی را تهدید می کند.

رئیس قوه قضاییه افزود: رژیم صهیونیستی بسیار کوچکتر از آن است که بخواهد مقابل ایران بایستد و این کشور بزرگ را تهدید کند.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام اخیر قوه قضاییه در اعلام احکام انفصال شش نفر از قضات متخلف اشاره کرد و گفت: رویکرد دستگاه قضایی پاک کردن قوه قضاییه از عناصر نامطلوبی است که چهره پاک و شریف و خدوم اکثریت مطلق قضات و کارکنان این قوه را لکه دار می‌کنند.

وی افزود: نظارت بر رفتار قضات و کارکنان و برخورد با تخلفات آنان سیاست همیشگی دستگاه قضایی بوده است که به دلیل برخی مصالح از جمله اینکه ممکن است موجب سوء استفاده برخی بشود اعلام عمومی نمی‌شد اما پیراستن دستگاه قضایی از اتهاماتی که متوجه اکثریت قریب به قاطع قضات شریف و کارمندان قانع و شریف نیست، ضرورتی بالاتر است که ما را بر آن داشت نسبت به اعلام نتیجه رسیدگی به تخلفات تعدادی از قضات متخلف اقدام کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه محلی برای سودجویی و دنیاپرستی نیست به کسانی که روحیات این چنینی دارند هشدار داد و اعلام کرد: به عده بسیار قلیلی که قصدشان لکه‌دار کردن ساحت قوه‌قضاییه است اخطار می‌کنم که وسوسه نشوند و اگر نمی‌توانند مبتنی بر ایمان واخلاق و قانون و عدالت و سوگند خود رفتار کنند، این دستگاه را ترک نمایند.

رئیس قوه قضاییه افزود: در صورت ضرورت در آینده اسامی قضات و کارکنان متخلف نیز پس از قطعیت حکم اعلام خواهد شد تا همگان بدانند در مقام رسیدگی به تخلفات و جرایم تفاوتی میان محکومان وجود ندارد.

گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه همچنین حاکی است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی و با حضور سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی، بررسی وضعیت بازداشتگاه ها در دستور کار قرار گرفت.

سردار احمدی مقدم در این جلسه گزارشی از وضعیت بازداشتگاه‌های کشور و برخی مشکلات و نارسایی‌های موجود و همچنین گزارشی از روند ابلاغ و نحوه اجرای دستورالعمل حقوق شهروندی در جهت بهبود وضعیت بازداشتگاه‌ها ارائه نمود.

در این جلسه همچنین معاون اول قوه قضاییه، دادستان کل کشور، رئیس سازمان زندانها، دادستان تهران و عده‌ای دیگر از مسئولان قضایی نیز در سخنانی به وضعیت بازداشتگاه‌ها و شرایط اعزام و نحوه حضور متهمان در این بازداشتگاه‌ها پرداختند.

رئیس قوه قضاییه پس از شنیدن گزارش‌های مسئولان مربوط از تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر تدوین و  اجرای دقیق دستور‌العملی که حقوق شهروندان در آن رعایت شود و نظارت بر بازداشتگاه‌ها خبر داد و بر اجرایی و عملیاتی شدن این منویات با استانداردسازی بازداشتگاه ها و بازرسی‌های مستمر تاکید کرد.

بنابراین گزارش همچنین به دستور رئیس قوه قضاییه مقرر شد کمیته‌ای با حضور دادستان کل کشور، رئیس سازمان زندانها، فرماندهی نیروی انتظامی، دادستان تهران و رئیس حفاظت اطلاعات کل قوه قضاییه تشکیل شود تا با بررسی مشکلات و مسائل مربوط به بازداشتگاه‌ها ضمن رفع این مشکلات، گزارش آن را به رئیس قوه قضاییه اعلام دارند.

منبع: فارس نیوزکلمات کلیدی :فتنه گران

ناخرسندی

ناخرسندی محافل ضدانقلاب از سخنان روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل

 
همکار فراری نشریات زنجیره‌ای از محافل اپوزیسیون و فتنه‌گر خواست با وجود ناخرسندی از سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل، توقعات خود از دکتر روحانی را تعدیل کنند.
«آرش -ب» در وبسایت روز آن‌لاین نوشت: سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، چندان مورد توجه قرار نگرفته است. شماری از فعالان شبکه‌های اجتماعی سخنرانی وی را مطلوب ارزیابی نکرده‌اند. همین مسأله موجب شده است که انتقادهای زیادی از سخنرانی روحانی صورت گیرد.
وی می‌افزاید: برای تحلیل سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، باید به چند نکته توجه داشت. نخست آنکه نباید فراموش کرد حسن روحانی، رئیس جمهور دوران پسا جنبش سبز است. او موفق به عبور از فیلتر شورای نگهبانی شده که به افرادی نظیر هاشمی رفسنجانی، اجازه حضور در رقابت انتخاباتی را نداد. حسن روحانی خود نیز نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی و مسئول پرونده هسته‌ای ایران بوده است؛ سوابقی که بسیاری از آن‌ها حتی پس از سال 88 نیز ادامه پیدا کرد. وی حتی در 25 بهمن ماه سال 89 نیز علیه جنبش سبز و تظاهرات اعتراض‌آمیز حامیان آن، موضع گرفته بود. طبیعتاً با این سوابق، نمی‌توان از چسبندگی روحانی به حاکمیت و سطوح فوقانی آن چشم‌پوشی کرد.
همکار فراری نشریات زنجیره‌ای افزود: از سوی دیگر نباید فراموش کنیم که در دوران تبلیغات انتخاباتی نیز، حسن روحانی جز در موارد معدود و محدودی، کمتر سخن از مطالبات دموکراسی خواهان به میان آورد. او به طور مشخص علقه‌ای به جنبش سبز ندارد و آن گونه که می‌توان از سخنان و رفتارهای او دریافت کمتر علاقه‌ای به مطالبات دموکراسی خواهانه دارد. این مسأله در چینش کابینه او نیز به خوبی مشهود است.
نویسنده روز آن‌لاین معتقد است: «به نظر می‌رسد در فضای ایجاد شده پیرامون سخنان و کنش‌های احتمالی روحانی، خوش‌بینی مفرطی وجود داشته است. بالا بردن سطح مطالبات از روحانی و دولت وی، ‌توسط برخی از حامیان حزبی و رسانه‌ای، باعث شده است که برخی روحانی را در جایگاهی مشابه خاتمی و یا حتی میرحسین موسوی تصور کنند. این برداشت و تصور از روحانی، به طور مشخص هیچ ارتباطی با واقعیت وجودی وی ندارد. روحانی نه تنها خاتمی و موسوی نیست، بلکه حتی هاشمی رفسنجانی پس از انتخابات هم نیست. بالا بردن سطح انتظارات از روحانی، نه تنها می‌تواند باعث شود که وی و دولت‌اش به مشکل بربخورند، بلکه حتی باعث ناامیدی و سرخوردگی نیز خواهد شد. سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل و سرخوردگی از آن، می‌تواند زنگ خطری در همین زمینه باشد. اتفاقی که باید خیلی سریع جلو آن را گرفت.»
این تحلیل در حالی است که خاتمی روز پنج‌شنبه در دیدار شماری از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس هشتم تأکید کرد: شما توقع نداشته باشید آقای روحانی دقیقاً طبق نظر و سلیقه بنده و دیگران عمل کند.
از سوی دیگر وبسایت صدای آمریکا در تحلیلی به قلم یکی از عناصر ضد انقلاب نوشت: بخش عمده‌ای از سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل از نظر محتوایی- و نه از نظر شکلی- تفاوت چندانی با سخنرانی‌های محمود احمدی‌نژاد در سال‌های گذشته نداشت. او با اشاره به آن‌چه «اقدامات زورمدارانه اقتصادی و نظامی نظام سلطه» نامید، حملات تندی را به نظم کنونی جهانی و کشورهای صاحب قدرت و به طور مشخص آمریکا کرد و آن‌ها را تهدید علیه صلح و امنیت بین‌المللی دانست. سخنان آقای روحانی در خصوص اسرائیل نیز بسیار تند بود. او اگرچه حرفی از افسانه بودن هالوکاست نزد اما با متهم کردن دولت اسرائیل به آپارتاید، ترجیح داد که نظر رهبر جمهوری اسلامی و حامیان او در تهران را جلب کند. او در خصوص پرونده هسته‌ای نیز با پافشاری بر «حق طبیعی، قانونی و مسلم ایران» مطابق نظر رهبر جمهوری اسلامی خواهان «پذیرش اعمال حق غنی‌سازی و سایر حقوق هسته‌ای در خاک ایران» شد.
از سوی دیگر در حالی که سایت ایران گلوبال مدعی بود «متن سخنرانی روحانی در مجمع عمومی را سعید جلیلی نوشته بود و همین باعث واکنش نسبتاً تند علیه وی در شبکه‌هایی مانند تویتر و فیس‌بوک شده»، سایت ضد انقلابی اخبارروز مدعی شد: ملا حسن روحانی باعث ناامیدی و کلافگی شد. کسانی خیال می‌کردند این آخوند حقوق‌خوان در انگلیس نوع دیگری حرف خواهد زد. اما بدبختانه چیزی تغییر نکرده و روحانی نیز مانند ]آیت‌الله[ خامنه‌ای سخن می‌گوید. او اول و آخر سخنرانی‌اش آیه قرآن خواند و سر ضیافت ناهاری که مشروب الکلی سر آن سرو می‌شد نرفت تا به نتانیاهو و اوبا«هلو» نگوید: هیهات که روحانی امیدهای ما را برباد داد و معلوم شد در نرمش قهرمانانه‌ای که رهبر به آن اشاره کرده، در به همان پاشنه قبل خواهد چرخید.
یادآور می‌شود اقدام خطای روحانی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس دولت شیطان بزرگ مجدداً باعث ذوق‌زدگی محافل ضدانقلاب شد.

روزنامه کیهان


کلمات کلیدی :منافقین

براندازی نظام ایران

 
سردار حاجی‌زاده در واکنش به سخنان اوباما:
آمریکا توان براندازی نظام ایران را ندارد/ برای لغو تحریم‌ها التماس نکردیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه ما هیچگاه برای لغو تحریم‌های نظامی التماس نکردیم، گفت: مسئولین کشور نیز در مسائل اقتصادی باید به سمتی بروند که تحریم‌ها هر قدر هم باشد، بی‌خاصیت شود.

خبرگزاری فارس: آمریکا توان براندازی نظام ایران را ندارد/ برای لغو تحریم‌ها التماس نکردیم

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در گفت‌وگویی تلویزیونی با اشاره به اظهارات اخیر اوباما در سازمان ملل مبنی بر اینکه آمریکا به دنبال براندازی نظام ایران نیست، گفت: وقتی رئیس‌جمهور آمریکا چنین حرفی می‌زند به معنای تغییر نیت آنها نیست بلکه به آن معناست که دیگر توان این کار را ندارد.

حاجی‌زاده تاکید کرد: اقتدار امروز ایران اجازه هیچ خیال پردازی و تجاوزی را به هیچ کس نمی‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های گسترده غرب علیه ایران به خصوص در حوزه نظامی گفت: وقتی ما به لحاظ تجهیزات نظامی تحریم شدیم، التماس نکردیم که تحریم‌ها را بردارند بلکه با تکیه بر نیروهای داخلی توان خود را به جایی رساندیم که تحریم‌ها بی‌اثر شد و امروز جزو قدرت‌های برتر هستیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: مسئولین کشور نیز در مسائل اقتصادی باید به سمتی بروند که تحریم‌ها هر قدر هم باشد، بی‌خاصیت شوند.

حاجی‌زاده گفت:‌در طول برنامه پنجساله پنجم، به لحاظ نظامی هیچ خرید خارجی نخواهیم داشت و تمام تجهیزات مورد نظر را خودمان تامین می‌کنیم.

منبع: فارس نیوز


کلمات کلیدی :

دلقک بازی در نیویورک

دلقک بازی جدید منافقین نیویورک

 

با پول دادن به تعدادی از سیاه پوستان امریکایی از آنان خواست تا همزمان با سفر دکتر حسن روحانی به نیویورک، به این موضوع اعتراض کنند!

به گزارش فرهنگ نیوز ، سازمان مجاهدین خلق (منافقین) که طی سالهای بعد از انقلاب با اقدامات تروریستی متعدد علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت داشته است، در آخرین مورد با پول دادن به تعدادی از سیاه پوستان امریکایی از آنان خواست تا همزمان با سفر دکتر حسن روحانی به نیویروک، به این موضوع اعتراض کنند!

رجا نیوز ، گفتنی است طی سالهای اخیر ضربات مختلفی به منافقین وارد شده و بسیاری از اعضای این سازمان مخوف، با فرار از عراق از این جریان تروریستی جدا شده اند و ریزش بدنه این گروهک به حدی بوده که برای یک تجمع اعتراضی نیز مجبور به اجیر کردن افرادی شده اند که هیچ شناختی از آنان ندارند.

گفتنی است مسعود رجوی سرکرده این گروهک تروریستی در فتنه 88 با صدور بیانیه های متعدد از سران فتنه و سبزها حمایت کرده بود.

منبع: فرهنگ نیوز


کلمات کلیدی :منافقین

رابطه با امریکا

 بازخوانی بیانات امام روح الله درباره رابطه با «شیطان بزرگ»
 با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد مگر این که آدم بشود و از اسرائیل حمایت نکند
 با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد و از آن طرف دنیا نیاید در لبنان، و نخواهد دستش را به طرف خلیج فارس دراز کند. مادامی که امریکا این طور است و افریقای جنوبی آن طور عمل می‏کند و اسرائیل هست، ما با آنها نمی‏توانیم زندگی بکنیم.

 


 «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، آمریکا در مقابل مسلمین نمی‌تواند خودنمایی کند، ما یقین داریم اگر دقیقاً به وظیفه مان که مبارزه با آمریکای جنایتکار است ادامه دهیم، فرزندان مان شهد پیروزی را خواهند چشید، ما دنبال این نیستیم که آمریکا برای ما کار بکند، ما آمریکا را زیر پا می گذاریم، ما آن قدر صدمه که از آمریکا دیدیم از هیچ کس ندیدیم، آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستعضف جهان است، سلطه آمریکا تمام بدبختی های ملل مستضعف را به دنبال دارد، همه گرفتاری که ما داریم از دست آمریکا داریم،  همه مصیبت ما زیر سر آمریکا است و آمریکا شیطان بزرگ است»

آنچه خواندید، بخشی از جملات مهم حضرت امام روح‌الله خمینی(ه) رهبر کبیر انقلاب اسلامی درباره حاکمان کاخ سفید بود.

امام خمینی(ره) همواره توطئه‌های آمریکا را رصد و برای مقابله با آن به مسئولان هشدار می‌دادند و بر خلاف ادعای برخی‌ها که می‌گویند امام با نظر آنها برای مذاکره با آمریکا مخالفت نمی‌کردند، اظهارات منتشره و مستند بی‌شماری از نظرات و بیانات امام راحل، از حساسیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نسبت به هرگونه برقراری رابطه با آمریکا دلالت دارد که بخشی از آن از نظرتان می‌گذرد:

* اگر نوکر نباشیم آمریکا رابطه را قطع می‌کند/خدا کند رابطه را قطع کند

 اگر مقصود از روابط آن روابطی است که تا حالا بین ایران و امریکا بوده است، در زمان شاه سابق بین ایران و آمریکا بوده است، این روابط نبوده است، این یک آقایی بوده با نوکرش هر کاری می خواسته، هر امری که می کرده عمل می کرده - اگر می گویید - ما اگر چنانچه بخواهیم اسلام را پیش ببریم دیگر نباید نوکر باشیم. اگر نوکر نباشیم رابطه اش را با ما قطع می کند، ما از خدا می خواهیم که رابطه قطع بشود. بهتر این است با آنهائی که می خواهند ما را بچاپند رابطه نداشته باشیم تا یک وقتی که به خود بیایند و بفهمند شرق هم هست در عالم. آن روزی که بفهمند که شرق هم یک جایی هست که تمدن از او پیش آنها رفته است.

(صحیفه نور ج 11 صفحه 34)

* آمریکا می‌خواهد ما نوکرش باشیم

آری اگر ملت ایران از همه اصول و موازین اسلامی و انقلابی خود عدول کند و خانه عزت و اعتبار پیامبر و ائمه معصومین - علیهم السلام- را با دست های خود ویران نماید آن وقت ممکن است جهانخواران او را به عنوان یک ملت ضعیف و فقیر و بی فرهنگ به رسمیت بشناسند ولی در همان حدی که آنها آقا باشند ما نوکر، آنها ابرقدرت باشند ما ضعیف، آنها ولی و قیم باشند ما جیره خوار و حافظ منافع آنها، نه یک ایران با هویت ایرانی- اسلامی، بلکه ایرانی که شناسنامه اش را آمریکا و شوروی صادر کند؛ ایرانی که ارابه سیاست آمریکا و شوروی را بکشد و امروز همه مصیبت و عزای آمریکا و شوروی شرق و غرب در این است که نه تنها ملت ایران از تحت الحمایگی آنان خارج شده است که دیگران را هم به خروج از سلطه جباران دعوت می کند.

(صحیفه امام ج 12 ص 09)

* با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید

با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید و از گرگها و درنده ها برای شبانی و حفظ منافع خود استمداد نطلبید ابرقدرتها آن لحظه ای که منافعشان اقتضا کند شما و قدیمیترین وفاداران و دوستان خود را قربانی می کنند و پیش آنان دوستی و دشمنی و نوکری و صداقت ارزش و مفهومی ندارد آنان منافع خود را ملاک قرار داده اند و به صراحت و در همه جا از آن سخن می گویند.

(صحیفه امام ج 02 ص 932)

*کرارا گوشزد نموده‌ام که رابطه ما با امثال امریکا رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است

ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین ایران و امریکا را دریافت کردم. اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت به پاخاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین المللی با یک چپاولگر عالم خوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می گیریم چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید امریکا از ایران است . ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابر قدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاولگری ها کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد . ما امیدواریم که نابودی سرسپردگانی مثل سادات و صدام حسین به زودی انجام گیرد و ملتهای شریف اسلامی به این انگل های خائن، آن کنند که ملت ما با محمدرضای خائن کرد . به دنبال آن برای آزاد زیستن و به استقلال تمام رسیدن، قطع رابطه با ابرقدرتها خصوصا امریکا نمایند . من کرارا گوشزد نموده ام که رابطه ما با امثال امریکا رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است.

(صحیفه امام ج 12، ص 40)

* با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود

با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد، مگر این که آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد و از آن طرف دنیا نیاید در لبنان، و نخواهد دستش را به طرف خلیج فارس دراز کند. مادامى که امریکا این طور است و افریقاى جنوبى آن طور عمل مى‏کند و اسرائیل هست، ما با آنها نمى‏توانیم زندگى بکنیم.

(صحیفه امام، ج‏19، ص94)

منبع: سازمان بسیج مستضعفین


کلمات کلیدی :امریکا