سفارش تبلیغ
صبا ویژن

خداوند کوروش و طرفدارانش را بیامرزد! 
در تصویر های حکاکــی شده برسنگهای تـخـت جـمـشـیـد اینها نیست!
هیچ مردی گوشواره به گوش و ابرو برداشته نیست...
هیچ پیکر خانوم و آقایی برهنه و بد حجاب نیست...
یادمان باشد که چه بودیــم و چه شدیــم !! اینا رو صرفاجهت اطلاع روشنفکرای متمدن میگم!!!
همان کاسه های داغ تر از آشی که برای غیر از خدا سجده میکنند...
همان مردانی که ابرو برداشته اند و بر طبل نژاد آریایی خود میکوبند...
همان زنانی که مقلد مدهای نیمه عریان غربیان هستند و بر تمدن خود میبالند...
همان هایی که از حقوق ملل کوروش دم میزنند بعد شدیدا نژاد پرستی و عرب ستیزی میکنند...!!!

کلمات کلیدی :کوروش

آیا امام خامنه ای از ما راضی ست؟

آیا امام خامنه ای از ما راضی است؟ ما در جنگ نرم چه کرده ایم؟آیا هر کاری از دستمان برآمده کرده ایم؟
اصلا کاری کرده ایم؟


رضایت امام برای ما مهم بوده؟
منبع: نورآسمان

کلمات کلیدی :

آلت دست افراطیون

آلت‌دست افراطیون با چه رویی می‌خواهد وزیر شود؟! 


وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی جزو اعضای مستعفی دولت اصلاحات است که در اقدامی دسته‌جمعی و برای اعمال فشار به نظام تهدید به استعفا کردند.
محمود حجتی از اعضای مرکزیت حزب منحله مشارکت و از مرتبطان با آقای منتظری و باند مهدی هاشمی است که بهمن سال 82 همنوا با افراطیون مجلس ششم -متحصنینی که برخی از آنها هم‌اکنون به خارج از کشور گریخته و پناهنده شده‌اند- از وزارت استعفا کرد. روزنامه یاس‌نو ارگان رسمی حزب مشارکت دوم‌بهمن 1382 و در آستانه انتخابات مجلس هفتم در تیتر اول خود نوشت «استعفای وزیران و معاونین رئیس‌جمهور در اعتراض به فقدان شرایط آزادی انتخابات» و عکس محمود حجتی را در کنار تصویر محمدعلی ابطحی، صفدر حسینی، مرتضی حاجی، عبدالله رمضان‌زاده، موسوی لاری، احمد خرم، محمد ستاری‌فر، محسن مهرعلیزاده، علی صوفی، معصومه ابتکار و... منتشر کرد. در آن زمان تندروهای دولت و مجلس سعی داشتند با قانون‌شکنی و گردن کلفتی انتخابات مجلس را تعطیل کنند و انجام تحصن در مجلس و اعلام استعفای وزرا و معاونین آنها و استانداران آخرین تهدید این طیف بود.
در آن زمان برخی معاونین محمود حجتی نیز استعفا شده و حجتی نیز با حضور در مجلس از تحصن‌کنندگان حمایت کرده بود.
محمدعلی ابطحی معاون وقت خاتمی در همان شماره روزنامه یاس‌نو تصریح می‌کند «تمام کسانی که استعفا کرده‌اند در استعفای خود جدی هستند».
اکنون سوال توأم با شگفتی ناظران و تحلیل‌گران این است که مدعی استعفا و آلت دست افراطیون در فتنه‌گری سال 82 اکنون با چه رویی می‌خواهد به دولت برگردد و کدام تضمین وجود دارد که وی سر بزنگاه مرتکب همان خیانت نشود؟! پرسش مهم دیگر این است که چنین افرادی چگونه از فیلتر ارزیابی رئیس‌جمهور گذشته‌اند؟ آیا تحمیلی در میان است؟!
یادآور می‌شود عناصر مستعفی مجلس و دولت اصلاحات در سال 82 با بیانیه‌های حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا مواجه شدند. در بیانیه‌های صادره تأیید می‌شد که به خاطر رد صلاحیت اصلاح‌طلبان کلیدی، انتخابات ایران مشروعیت ندارد.

کیهان


کلمات کلیدی :فتنه گران

تولد نوه ملکه

در حاشیه یک موضع‌گیری غیرحرفه‌ای؛

چرا وزارت خارجه تولد نوه ملکه را تبریک گفت؟

شاید پیام "ویلیام هیگ" پس از انتخاب دکتر حسن روحانی مبنی بر آمادگی انگلیس به ازسرگیری روابط با ایران، سخنگوی وزارت خارجه را در چنین موضع ضعفی قرار داده است که از جایگاه وزارت خارجه جمهوری اسلامی، تولد نوه ملکه را به وی و ولی‌عهد این کشور تبریک بگوید.

 گروه بین‌الملل مشرق - کنفرانس خبری دیروز سخنگوی وزارت خارجه کشورمان یک حاشیه سؤال‌برانگیز داشت و آن واکنش آقای عراقچی به سؤال خبرنگار خبرگزاری فرانسه بود. خبرنگار فرانسوی با طرح سؤالی درباره روابط تهران و لندن می‌پرسد آیا تولد نوه ولی‌عهد انگلیس می‌تواند بر ارتقاء روابط دو کشور تأثیرگذار باشد؟

جناب عراقچی سپس در موضعی عجیب از جایگاه وزارت خارجه جمهوری اسلامی، تولد فرزند ولی‌عهد انگلیس را به ملکه و ولی‌عهد این کشور تبریک گفته و ادامه‌ می‌دهد: ایشان سومین نفر در فهرست رسیدن به سلطنت در انگلستان است    .

عراقچی در نهایت درباره اینکه تولد نوه ولی‌عهد انگلیس می‌تواند نقشی در روابط تهران و لندن داشته باشد، خاطرنشان می‌کند: ابعاد روابط ما و انگلستان بسیار پیچیده‌تر از این است که این قبیل مسائل به آن کمک کند    .

در اینجا نیازی به باز نمودن سوابق استعماری انگلیس در گذشته و دخالت‌های مداوم این کشور در مسائل داخلی ایران و بویژه پس از آشوب‌های پس از انتخابات سال 88 که حتی کارمندان محلی سفارت نیز به میدان آمده بودند و درهای سفارت به روی آشوب‌گران گشوده شده بود، نیست؛ که در این‌باره بسیار گفته شده است.

از الطاف مملکت پادشاهی بریتانیا در تلاش برای به زانو درآوردن انقلاب اسلامی و پیشگامی همیشگی در تحریم‌ها و اقدامات بر ضد منافع ملت ایران سخن گفتن هم در حوصله این مطلب نیست و هم در گزارش‌های پیشین مشرق به تفصیل پرداخته شده است.

اما در حاشیه این موضع وزارت خارجه تنها چند پرسش را به امید پاسخ مسؤولان وزارت خارجه مطرح می‌کنیم:

آیا تمام این ظلم‌ها و دشمنی‌ها به‌راحتی قابل فراموشی است که سخنگوی وزارت خارجه با طیب‌خاطر تولد نوه ملکه الیزابت را به وی و ولی‌عهد این کشور تبریک می‌گوید و وی را گزینه سوم سلطنت در این کشور می‌خواند؟

آیا مقامات و کارشناسان محترم وزارت خارجه جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات به هزینه‌های سرسام‌آور خاندان سلطنتی بر مردم انگلیس نیستند و تظاهرات و اعتراضات به مخارج عروسی شاهزاده ویلیامز در اوج بحران اقتصادی اروپا را فراموش کرده‌اند که امروز خود را در کنار خاندان سلطنتی قرار می‌دهند که در بین مردم خود نیز جایگاه چندان رفیعی ندارند و معضلی برای کشور شده‌اند؟

اساساً تولد نوه ملکه انگلیس چه میزان در سیاست خارجی و دیپلماسی جمهوری اسلامی محلی از اعراب دارد که از تریبون وزارت امور خارجه باید به ملکه و ولی‌عهد آن تبریک گفته شود و اینگونه جناب سخنگو در دام خبرنگار خبرگزاری فرانسه بیفتد؟

تبریک به ملکه و ولی‌عهد انگلیس در قالب کدام‌یک از اصول «دیپلماسی تهاجمی» مورد نظر نظام می‌گنجد و آیا اصولاً اتخاذ چنین موضعی، ضعیف‌ترین و انفعالی‌ترین شکل از دیپلماسی در قبال کشوری که از هیچ اقدامی بر ضد ایران کوتاهی نکرده است، نیست؟

همان‌طور که وزارت خارجه در حادثه ناخوشایند ورود خودسرانه عده‌ای به سفارت انگلیس واکنش نشان داد و بحق آن را اقدامی نسنجیده خواند که به تخریب وجهه جمهوری اسلامی منجر شد، در مورد این موضع وزارت خارجه این‌بار باید مدعی شد که چنین اظهارنظرهایی به دور از روحیه ظلم‌ستیزی و مقاومت ملت ایران است، بویژه با سابقه تاریخی که ملت ایران از انگلیس در ذهن دارد.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران در حالی بود که حتی دوستان انگلیس نیز در چنین سطحی و بدین شکل از یک تریبون رسمی تولد نوه ملکه را تبریک نگفته‌اند. در عرف دیپلماتیک نیز تبریک تولد نوه یک مقام سیاسی امری مرسوم نبوده و نیست و وزارت خارجه تنها با موج تبلیغاتی رسانه سلطنتی انگلیس همراه شد که از مدت‌ها قبل به پوشش این واقعه پرداخته است.

گفتنی است مراسم عروسی 60 میلیون پوندی شاهزاده ویلیامز و "کیت میدلتون" در انگلیس، با تظاهرات و اعتراضات گسترده مردمی در واکنش به هزینه‌های تحمیلی خاندان سلطنتی بر مردم این کشور همراه بود.

منبع: مشرق نیوز


کلمات کلیدی :اخبار